Başarılı bir geçmiş; güvenli bir okul…

Yıl 1980… Antalya Anadolu Lisesinin açıldığı yıl, ilköğretim çalışmalarını ilk kez bizler başlattık. Antalyalılara 35 yıl hizmet verdikten sonra deneyimlerimizi Güneş Kolejine taşıdık. GÜNEŞ, 40 yıla yaklaşan birikimiyle Antalya’nın en çok bilinen eğitim kurumları arasında sayılıyor.

Yurt çapında dağıtım yapan bazı yayıncı kuruluş temsilcileri, Güneş’in Antalya özelindeki yeri için; “Türkiye’de 35 yıl, sadece ilköğretim çağı öğrencilerine hizmet veren başka bir özel kurum yok” demişlerdi. Bu anlamlı değerlendirmeyi sizlerle paylaşırken eğitim adına daha büyük bir sorumluluk aldığımızın bilincindeyiz.

Elbette bu süreçte yıllardır GÜNEŞ’e güvenen ana babalarla sevgili öğrencilerimize, eğitim camiasına ve bizi destekleyen tüm Antalyalılara şükran borcumuz var. Çünkü biz onlarla eğitim için bir araya gelmiş büyük bir aile olduk. Ayrıca yıllar önce kendileriyle ilkokulda, ortaokulda çalıştığımız bazı öğrencilerimizin çocuklarını şimdi de kolejimizde okutmak ayrı bir gurur veriyor.

Bugün onlarca yılda edindiğimiz birikimlerimizi bu okulda uygulama fırsatı buluyoruz. Bu nedenle şimdi bu küçük okulda, büyük işler başarma hedeflerimiz var.

Yıllardır, yeniliklere açık kaldık, gelişmeyi ve değişimi daima ilke edindik, eğitimle teknolojiyi birleştirme merakımız hiç bitmedi. Eğitim zaten durağan bir süreç değil ki… Dünya değişirken, Türkiye değişirken çocuklar da değişiyor. Öyleyse bu değişime ayak uydurmak, her şeyden önce eğitim kurumlarının görevi olmalı. Okullar da öğretmenler de değişecek. İşte Güneş’in buralara gelmesinin nedenlerinden biri de değişime olan inancımızdır. Bu inançla, sadece geçmişe takılı kalmadan geleceğe bakma alışkanlığımızı sürdüreceğiz. Bunun için çocuklarımıza yeni şeyler öğretirken biz de durmadan öğrenmeye, değişmeye ve yenilikleri izlemeye devam edeceğiz.

Güneş Koleji, sınavlara hazırlama deneyimi yüksek bir alt yapıya sahip olsa da okul olmanın verdiği sorumluluğun bilincinde olacak. Öğrencilerimizi elbette en iyi şekilde sınavlara da hazırlayacağız.  Ancak hayatı sadece sınav başarısı olarak görme alışkanlığının öğrenciyi fazla geliştirmediğini bilen bir eğitim kültürüne sahibiz. Okulun, öğrenciyi sınavlara hazırlarken hayatın gerçeklerini asla ıskalamaması gerektiğine de inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimiz, Güneş’te sadece TEOG sınavlarına değil hayatın gerçeklerine de hazırlanacak.

Deneyimli, yeniliklere açık, kendini yenileyebilecek, seçkin öğretmenlerle uyumlu bir takım çalışması yaparak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.

Güneş Koleji olarak; seçkin öğretmen kadromuz, akıllı sınıflar, atölyeler, laboratuvarlar, üst düzey İngilizce öğretimi, sosyal kulüpler, öğrenci temelli eğitim, TEOG Hazırlık çalışmaları ve sıcak bir eğitim ortamıyla güvenli bir eğitim kampı gibiyiz.

Her yıl; “geçen yıldan iyi, gelecek yıldan kötü” olmayı hedefleyerek değişip gelişmeye devam edeceğiz!

Burası sizin okulunuz, siz de okulunuza güvenmeye devam edin!