ORTAOKUL,  İyi Bir Lisenin Giriş Kapısı

Ortaokulların Önemi Artıyor.
12 Yıllık zorunlu eğitim sisteminde bir geçiş basamağı olan ortaokulun önemi artmıştır. 8. Sınıf sonunda iyi bir liseye geçiş için zorlu bir sınavı başarmak gerekiyor. Ortaokulda alacağı sağlam bir akademik altyapıyla liseye geçecek olan öğrenciler artık iyi bir üniversitenin yolunu açmış olacaktır.

Bu açıdan baktığımızda ortaokulun öneminin arttığını anlayabiliriz. Bir bakıma çocukların geleceği bu yıllarda belirleniyor. Bu gerçeğin bilincinde olarak diyoruz ki öğrencilerimizin şimdiden sağlam bir temel kazanması ileriki yıllardaki başarısında belirleyici olacaktır. Gelecekte sanat, bilim ve fen dünyasında rol alabilmek, başarılı bir iş hayatı kurabilmek için eğitim alt yapısı

Şimdiden proje üretecek, onlar geleceği inşa edeceklerdir.
GÜNEŞ Koleji bir yandan modern bir okul programıyla öğrencilerimizin sosyal ve bireysel becerilerini geliştirirken diğer yandan Merkezi Ortak Sınavlara yönelik Akademik Destek Sistemiyle öğrencilerin TEOG başarıları için her türlü özveriyi gösterecektir.

Okulumuzda sınav dönemindeki öğrenciler için düzenli deneme sınavları ve TEOG bilgilendirme seminerleri yapılacak, veli ve öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılacak, bültenler yayımlanacaktır.

Sınav öncesi yılarda öğrencilerin sosyal, zihinsel ve duygusal gelişimi, ergenlik dönemi destek projeleriyle birlikte izlenir..

Rehberlik birimimiz motivasyon, sınav kaygısı, hedef belirleme, tercihler, düzenli çalışma ve soru teknikleri konularında sürekli öğrencilerin yanında olurken bu dönemde her sınıftan sorumlu danışman öğretmenlerimiz de TEOG sürecinde aktif rol oynayacaktır. TEOG sorumlusu Danışman Öğretmen desteğiyle öğrencilerimize bire bir ilgi gösterilirken eksikleri tamamlanacak ve kendilerini değerli hissetmeleri sağlanır.

Sıcak Ortam

Daha az öğrencili gruplarımızla, bire bir ilgi.

Oyun Alanı

İçerde ve dışarda temiz oyun alanları

Yabancı Dil

Deneyimli Öğretmenler İngilizcenin temelini atıyor

Eğitim

Beden Eğitimi, Resim, Müzik ve Değerler Eğitimi

Beslenme

3 Öğün sağlıklı beslenme şartları

Öğrenme

İlkokula tam hazırlık

Ön Kayıt Formunu Doldurun, Sizi Arayalım